fbpx

Katarzyna Podwińska

Kontrabas / Polska

Katarzyna Podwińska edukację muzyczną rozpoczęła w wieku 6 lat
w Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Wałbrzychu. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, gdzie studiowała w klasie dr hab. Ireny Olkiewicz. Obecnie studiuje w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku w klasie prof. zw. Leszka Sokołowskiego. Niejednokrotnie brała udział w koncertach i festiwalach muzycznych w Polsce i za granicą. Koncertowała z Europejską Studencką Orkiestrą Symfoniczną w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu, Sali Koncertowej Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach oraz w Akademii Muzycznej im. Carla Marii von Webera w Dreźnie.
Wraz z Orkiestrą Symfoniczną gdańskiej Akademii Muzycznej pod batutą profesora Zygmunta Rycherta brała udział w nagrywaniu płyty – wersji koncertowej opery Straszny Dwór.

Uczestniczyła czynnie w III Festiwalu Muzyki Współczesnej Nowe Fale, gdzie wraz z zespołem doktorantów i studentów Wydziału Instrumentalnego pod batutą Rei Munakaty wykonała utwór Tatjany Kozlovej pt.: ,,White Bird”. Na koncie ma także udział w II edycji programu Muzyka Naszych Czasów, gdzie wraz z zespołem wykonała utwór Kamila Kruka pt.: ,,Adolescere”. Uczestniczyła w Festiwalu Eurochestries na terenie Francji i Słowacji, Festiwalu Szalone Dni Muzyki
w Warszawie, oraz projekcie z Polsko-Niemiecką Młodą Filharmonią. Doskonaliła swe umiejętności na warsztatach i kursach mistrzowskich pod okiem znakomitych profesorów, byli to m.in. : Jörg Linowitzki, Klaus Trumpf, Miloslav Jelínek , Thomas Martin, Zsolt Fejérvári, Miloslav Gajdoš.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy