fbpx

Juan Ruiz Bandoux

Fagot / Wenezuela

Juan Ruiz Bandoux rozpoczął studia w Guarenas w Wenezueli. Później kontynuował swoją edukację w Conservatorio Superior de Música Simón Bolívar w klasie profesora Omara Ascanio. Szlifując swój talent muzyczny na fagocie, miał okazję pobierać nauki u takich pedagogów jak: Klauss Thunemann, Sergio Azzolini, Mathias Rácz, Stefano Canuti, Laurent Lefèvre, Henning Trog, Ole Kristian Dahl i innych. W wieku 15 lat został głównym fagocistą Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej „Francisco de Miranda”. Cztery lata później zdobył stanowisko solisty w Simón Bolívar Symphony Orchestra, z którą współpracował przez 6 lat, biorąc udział w trasach koncertowych i nagrywając album „Rameau in Caracas”.

Grał pod batutą takich dyrygentów jak Gustavo Dudamel, Claudio Abbado,
Sir Simon Rattle, a nawet pod dyrekcją Krzysztofa Pendereckiego. W 2015 roku zdobył I nagrodę za wykonanie kameralne wraz z kwintetem „Wenezuela” podczas 3. Caracas Chamber Music Festival. W tym roku zdobył I nagrodę
w Międzynarodowym Konkursie „AudioMozart” we Włoszech. Obecnie jest studentem CNSM Lyon w klasie Carlo Colombo i Oliviera Massota.

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy