fbpx

Adam Ostrowski

Fagot / Polska

Adam Ostrowski urodził się 3 września 1997 roku w Łodzi. Studiuje na Uniwersytecie Muzycznym Fryderyka Chopina w Warszawie w klasie fagotu
prof. Zbigniewa Płużka. Brał udział w kursach mistrzowskich prowadzonych przez takich fagocistów jak: Matthias Rácz, Václav Vonášek, Laurent Lefèvre, Robin O’Neill, Meyrick Alexander, Jarosław Augustyniak, Krzysztof Kamiński, Grzegorz Dąbrowski, Artur Kasperek, Arkadiusz Adamczyk, Dorota Cegielska.
W 2015 roku był pierwszym fagocistą Młodzieżowej Orkiestry Symfonicznej Regionu Łódzkiego Sinfonietta. Współpracował z orkiestrami: Polish Camerata, Orkiestrą Symfoniczną Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej, Chopin Chamber Orchestra. Gra w kwintecie dętym Hybrid Quintet.

Osiągnięcia: III miejsce w VI Ogólnopolskim Festiwalu Fagotowo-Obojowym
im. Wiktora Osadzina i Edwarda Mandery w Bytomiu (2015), Grand Prix
w VII Międzyszkolnym Konkursie Instrumentów dętych w Żyrardowie (2015), wyróżnienie w Międzynarodowym Konkursie Instrumenty Dęte w Jastrzębiu-Zdroju (2014), wyróżnienie w I Świętokrzyskim Festiwalu Klas Instrumentów Dętych Szkół Muzycznych I stopnia w Kielcach (2012), udział w Ogólnopolskich Przesłuchaniach Uczniów Klas Instrumentów Dętych Drewnianych Szkół Muzycznych I stopnia (laureat Makroregionalnych Przesłuchań Centrum Edukacji Artystycznej, 2011), wyróżnienie I stopnia w III Międzywojewódzkim Konkursie Wykonawstwa Miniatury Polskiej w Kutnie (2011).

Inni uczestnicy

Pozostałe newsy