fbpx

Światowej sławy pianista w PKZ

9 stycznia 2018 [ssba]

Pałac Kultury Zagłębia kończy 60 lat! Z okazji jubileuszu dąbrowskiego pałacu oraz 208. rocznicy urodzin Fryderyka Chopina pragniemy zaprosić Państwa na koncert w wykonaniu wybitnego rosyjskiego pianisty młodego pokolenia Dmitry’ego Shishkina oraz muzyków Filharmonii Zielonogórskiej tworzących zespół Reed Connection Quartet, który odbędzie się 22 lutego o 18:00.

Dmitry Shishkin – laureat VI nagrody na XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie w 2015 roku.Urodził się 12 lutego 1992 r. w Czelabińsku. Już jako niespełna dwulatek potrafił wykonać drobne utwory, w wieku trzech lat dał swój pierwszy koncert, a z orkiestrą wystąpił trzy lata później. Od czwartego roku życia kształcił się Szkole im. Piotra Czajkowskiego w rodzinnym mieście. W latach 2001-2010 pobierał naukę w Szkole Muzycznej im. Gniesinów w Moskwie w klasie prof. Michaiła Chochłowa. Obecnie studiuje w Państwowym Konserwatorium Muzycznym im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie pod kierunkiem prof. Eliso Wirsaladze.
Jest laureatem wielu międzynarodowych konkursów pianistycznych. Występował z orkiestrami w całej Rosji, także z Moskiewską Narodową Orkiestrą Symfoniczną czy z orkiestrą Filharmonii Moskiewskiej. Koncertował w Bułgarii, Niemczech, krajach byłej Jugosławii, we Włoszech, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii, Japonii, Austrii, Chinach, Brazylii i Polsce. Poza pianistyką z powodzeniem poświęca się też komponowaniu.

Reed Connection Quartet – główną ideą powstałego w 2008 roku zespołu Reed Connection była chęć wspólnego grania, prezentacja i promocja polskiej i światowej muzyki kameralnej przeznaczonej na instrumenty dęte. Trzon zespołu stanowią muzycy Tria d’anches: Michał Mogiła, Jarosław Podsiadlik, Rafał Dołęga. Artyści są solistami Filharmonii Zielonogórskiej im. Tadeusza Bairda. Udzielają się również w międzynarodowych projektach orkiestrowych, kameralnych, solowych, pedagogicznych i organizacyjnych.  Różnorodne doświadczenia artystyczne pozwalają im z powodzeniem prezentować muzykę wielu stylów i epok.  Gościnnie wraz z trio wystąpi José António de Abreu.

Program koncertu:

CZĘŚĆ I w wykonaniu Dmitry’ego Shishkina

  • Fryderyk Chopin: 3 Mazurki op. 59
  • Fryderyk Chopin: Scherzo no 2 b-moll
  • Fryderyk Chopin: Nocturne op. 9 no 3
  • Fryderyk Chopin: Polonez As-dur op. 53

<<przerwa>>

CZĘŚĆ II w wykonaniu Dmitry’ego Shishkina i Reed Connection Quartet

  • Wolfgang Amadeusz Mozart: Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur KV 452
  • Ludwig Van Beethoven: Kwintet na fortepian i instrumenty dęte Es-dur op. 16

Wystąpią:
Dmitry Shishkin
 (fortepian)

Reed Connection Quartet w składzie:
Michał Mogiła (oboj)
Jarosław Podsiadlik (klarnet)
Rafał Dołęga (fagot)
José António de Abreu (róg)

Prowadzenie koncertu: Łukasz Szubski Krzysztof Włodarczyk (Dombrova Piano Duo)

BILETY

Pozostałe newsy