fbpx

Zwycięzcy 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka

22 września 2017

144 muzyków, 8 dni zaciętej rywalizacji w przyjacielskiej atmosferze, 66 godzin przesłuchań, a wcześniejniezliczone godziny poświęcone na przygotowanie programu, do tego jedno szacowne, międzynarodowe jury. Cały ten trud po to, by wybrać młodego mistrza instrumentu w 11. Międzynarodowym Konkursie Muzycznym im. Michała Spisaka. Mogło się to udać jedynie trójce uczestników, przed którymi teraz otwierają sie drzwi krajowej i zagranicznej kariery.

Po olbrzymim trudzie fizycznym, psychicznym, a przede wszystkim muzycznym poznaliśmy najlepszych spośród rekordowej liczby 144 uczestników 11. Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Statuetka najsławniejszego dąbrowskiego kompozytora za zajęcia I miejsca powędruje do Roksany Kwaśnikowskiej w kategorii skrzypce, Agnieszki Podłuckiej w kategorii altówka i dwóch panów w specjalności obójGabriela Pidoux João Miguel Moreira da Silva. To oni okazali się niezłomni, najlepiej przygotowani, wybitnie czujący prezentowane utwory, przechodząc przez wszystkie trzy etapy przesłuchań, grając przed swoimi autorytetami i dając swój pierwszy koncert z orkiestrą symfoniczną w pięknej Sali Teatralnej Pałacu Kultury Zagłębia.

To dopiero początek. Już jutro w tej samej sali zobaczymy wszystkich nagrodzonych i wyróżnionych oraz usłyszymy zwycięzców każdej z kategorii w Koncercie Laureatów z towarzyszeniem Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Zabrzańskiej pod batutą Sławomira Chrzanowskiego.

Wszystkim finalistom gratulujemy! Publiczności dziękujemy za obecność, zapraszając już dziś na koncerty kolejnej XII edycji Międzynarodowego Konkursu Muzycznego im. Michała Spisaka. Pozostałym uczestnikom życzymy wszystkiego dobrego w następnych konkursach, przypominając słowa artysty, który wystąpił wraz z NOSPR podczas koncertu inauguracyjnego, dyrygenta Boon Hua Liena: Nieważne jaki będzie wynik, bawcie się podczas konkursów, twórzcie muzykę i zawiązujcie nowe przyjaźnie – to jest najciekawsza i najbardziej satysfakcjonująca część życia muzyka.

Miejsca I

SKRZYPCE – Roksana Kwaśnikowska

ALTÓWKA – Agnieszka Podłucka

OBÓJ – Gabriel Pidoux i João Miguel Moreira da Silva

Miejsca II

SKRZYPCE – Nie przyznano

ALTÓWKA – Nie przyznano

OBÓJ – Alicja Matuszczyk

Miejsca III

SKRZYPCE – Sławomira Wilga, Judyta Kluza, Sulamita Ślubowska

ALTÓWKA – Anna Loska

OBÓJ – Nie przyznano

Wyróżnienia:

SKRZYPCE – Nie przyznano

ALTÓWKA – Muriel Razavi

OBÓJ – Anna Kudala i Liu Ming

Pozostałe newsy