Akompaniatorzy

Anna Czaicka – urodzona w Krakowie. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Wojciecha Świtały. Kameralistykę ukończyła w klasie prof. Reginy Strokosz–Michalak. Obecnie jest asystentem w Katedrze Kameralistyki w Katowickiej Akademii Muzycznej. Pianistyczne umiejętności doskonaliła na licznych Mistrzowskich Kursach Pianistycznych i Warsztatach Kameralnych pod kierunkiem wielu znakomitych pianistów, m. in.: Lee Kum-Sing (Vancouver), Alexei Orlovetsky, Wiktor Mierżanow (Moskwa), Grzegorz Kurzyński (Wrocław), Aleksiej Maksymow (Donieck), Anthony Spiri (Kolonia), Tomasz Herbut (Berno), Kevin Kenner (Londyn). Podczas swojej edukacji brała udział w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach i festiwalach w Polsce i Europie. Wspólnie z Dawidem Jarzyńskim nagrała dwie płyty: Clarinet Works oraz English Clarinet Sonatas wydane  przez wytwórnię DUX. Występowała w kraju m.in. w Dworku Fryderyka Chopina w Dusznikach Zdroju, Atmie, Filharmonii Śląskiej, Filharmonii Wrocławskiej, Filharmonii Opolskiej, Filharmonii Lubelskiej, za granicą m.in. Anglia, Litwa, Niemcy, Słowacja.

Sebastian Nawrocki – absolwent Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w klasie prof. zw. dr hab. Ewy Pobłockiej oraz prof. UMFC dr hab. Joanny Ławrynowicz-Just. We wcześniejszych latach (2005-2011) pracował pod kierunkiem prof. dr hab. Wojciecha Świtały. Po ukończeniu licencjatu swoje umiejętności doskonalił także w Stanach Zjednoczonych i w Austrii pod okiem Jury’ego Margulisa, Claudiusa Tanskiego, Dimitry’ego Bashkirova oraz Bernda Glemsera.

Fot.: Filharmonia Śląska

Dagmara Niedziela – pianistka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. M. Sikorskiej – Wojtacha. W macierzystej Uczelni ukończyła także studia podyplomowe w klasie kameralistyki prof. M. Szwajger – Kułakowskiej. Studia muzyczne uzupełniała podczas kursów mistrzowskich prowadzonych przez takich pedagogów jak: A. Spiri, B. Canino,  R. Buchbinder, R. Bakst, A. Orlovetsky, R. Penneys, E. Pobłocka. Koncertowała m. in. w Niemczech, Włoszech, Belgii, Słowacji, Czechach, USA. Dokonała  nagrań archiwalnych dla Polskiego Radia i Telewizji w Katowicach, a także dla niemieckiej stacji WDR. Od samego początku działalności zawodowej, muzyka kameralna pozostaje w głównym kręgu jej zainteresowań. Pojawia się jako pianistka – kameralistka zarówno z instrumentami dętymi drewnianymi i blaszanymi, jak i w zespołach kameralnych z instrumentami smyczkowymi. Współpracuje także z wokalistami operowymi. Wielokrotnie nagradzana za akompaniament na konkursach rangi ogólnopolskiej i międzynarodowej. Obecnie Dagmara Niedziela jest pracownikiem Wydziału Wokalno-Instrumentalnego Akademii Muzycznej im. K. Szymanowskiego w Katowicach. W roku 2011 uzyskała stopień doktora sztuki muzycznej w dyscyplinie artystycznej Instrumentalistyka, specjalności – gra na fortepianie.

 

Pozostałe newsy